Obklad jezírka

5+1 využití dekorativních kamenů ve vaší zahradě

Krásná do posledního detailu vyladěná zahrada je snem mnohých z nás. K jeho realizaci není rozhodně zapotřebí jenom hezkých a v daném prostoru funkčních rostlin. Vsadit byste měli i na neživé části exteriéru. Výbornou volbou jsou především mnohé kamenné variace. Právě na ně se soustředíme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Poukážeme na to, v jakých podobách může kámen vypadat opravdu perfektně. Zároveň na konci článku doporučíme prodejce tohoto sortimentu.

Okrasné kamínky

1. Nadčasové kamenné obklady

Jak dosáhnout přírodního, ale zároveň nadčasového a moderního interiéru zahradního posezení? Stylovým kamenným obkladem. Nemusí se jednat o tradiční provedení, moc hezké jsou třeba také nejrůznější mozaiky a nepravidelné tvary.

2. Přírodní obelisky? Proč ne?

Obelisky představovaly ve starověku stavby, které měly přiblížit lidi k samotným bohům. Dnes už tomu tak být nemusí. Na zahradě můžete mít elegantní tenčí kámen, který bude směřovat vzhůru. Sehnat se dá v mnoha podobách. Hezký je třeba pískovec. Zajímavé jsou ale i standardní odstíny, jež mohou tyto okrasné kameny mít.

3. Tradiční nášlapy z břidlice

Tmavá břidlice dokáže se sytě zelenou trávou vytvořit dokonalé variace, nad kterými zůstane stát i rozum zkušeného zahradního architekta. Záleží pouze na vás, zdali zvolíte menší či větší kousky břidlice.

Nášlapy

4. Okrasné valouny

Výbornou volbou do jakékoli skalky anebo k dětskému hřišti jsou okrasné valouny. Vybrat si je lze hned v několika barevných odstínech od červené až po zelenou či bílou.

5. Tradiční stavební materiály

Písek, štěrk, kačírek, drobné kamínky. Veškeré tyto materiály jsou na zahradě využitelné. Vždyť jen pískoviště pro nejmenší si zaslouží žlutou náplň.

6. Kámen na schody a nášlapy

Z čeho jiného by měly být vyrobeny zahradní schody, gabiony a jiné součásti venkovních prostor než z kamene? Moc hezky vypadají jak kamenné schody, tak i nášlapy.

Okrasné kamínky

Kde veškerý sortiment nakoupit?

Ať už sháníte jakýkoliv kámen, vyberte si ho pohodlně online. My doporučujeme eshop obchodskameny.cz. Vybrat si tady lze jak zmiňované kamenné variace, tak i zboží určené do interiéru.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *