skleníkl

Nejlepší materiály pro zimní zahradu

Zimní zahrada je místem, kde můžete pěstovat různé plodiny a květiny. Pokud se rozhodnete pro její realizaci, měli byste přemýšlet především nad materiálem, který bude tvořit základ její konstrukce. V minulosti se většinou jednalo pouze o klasické zdivo, které bylo doplněno o zděné části. Dnes je již situace poněkud odlišná a možností je spousta. Pokusme se na ně tedy upozornit a poukázat na ty, které jsou úplně nejlepší a dokážou pomoct k vytvoření dokonalé zimní zahrady se vším všudy. O tom, že je jich hned několik, se následně přesvědčíme.

Zděná zimní zahrada je minulostí

V dobách minulých si lidé zimní zahradu stavěli především z cihel a snažili se o to, aby měla co nejvíce oken. Takovéto typy zimních zahrad byly jednak ne příliš vzhledově povedené a jednak nefunkční. Díky minimálnímu průniku světla a tepla docházelo k tomu, že rostliny neměly příliš velký prostor k růstu, což se projevilo i na jejich celkovém vzhledu. Určitě není od věci říct, že se od těchto staveb upustilo a momentálně jsou trendy především celoprosklené stavby s maximálním možným průnikem světla do interiéru.

Moderní hliníková konstrukce

Absolutní špičkou z materiálů, které se dnes používají na stavbu zimní zahrady, je hliník. Právě on v sobě spojuje velmi důležité vlastnosti, díky nimž zahrada vypadá fantasticky, padne k novému domu a také je dokonale funkční z pohledu pohodlí růstu květin a mnohých plodin. Nejčastěji se volí kompaktnější a pevnější eloxovaný hliník, který dokáže přestát i velmi nepříjemné rozmary počasí.

Levný plast

Některý magazín o bydlení uvádí i to, že se mohou stavět zimní zahrady z klasického plastového profilu podobně, jako je tomu u oken. Proč ostatně ne. Jen je třeba dát na vnější stranu rámu nějakou tmavší barvu. Bílá velmi brzy vybledne a vypadá pak značně nevzhledně.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *