Léto se blíží: Je čas na nový bazén

Bazén

Horké dny jsou doslova za dveřmi a osvěžit se v takovémto počasí je pro většinu z nás jakousi samozřejmostí. Tedy alespoň v případě, že máte doma bazén. Pokud ne, můžete si jej pořídit, a to hned v několika podobách. Právě na ně se zaměříme a pokusíme se popsat jednotlivé modely, které figurují v nabídce společnosti Izoplast a.s. působící v Českých Budějovicích a okolí. Tato společnost se zabývá nejen výrobou a prodejem bazénů, ale i dodáváním saun či vířivých van. Z dalšího nabídkového portfolia vybíráme i hydroizolace spodních staveb a střech.

Vysoce odolné plastové bazény

Výbornou volbu představují moderní plastové bazény vyrobené ze speciálních materiálů. Díky nim jsou schopny bez problémů odolat nejen mrazu, ale i vysokým teplotám a nepříznivému UV záření.  Vyrábějí se svařováním plastových materiálů, které jsou zpravidla ve tvaru desek. Díky vysokým možnostem modifikace plastů mohou mít nejrůznější tvary. Jmenovat bychom mohli kruh, ovál anebo čtverec či obdélník a jakékoli jiné pravidelné i nepravidelné tvary dle přání konkrétního zákazníka.  Asi nejčastěji jsou voleny jednoduché plastové kruhové bazény.

Bazén

Fóliové bazény nabízí snadnou údržbu

Výbornou volbou jsou bezesporu i fóliové varianty bazénů. Jedná se o modely, jejichž základem je železobetonová konstrukce. Nabízejí maximálně jednoduchou montáž a také pohodlnou opravu v případě jejich poškození. Bazén je možné opravit i tehdy, když je v něm napuštěná voda. Volit lze navíc ze spousty zajímavých odstínů fólií.

Ekonomické nadzemní bazény

Jestliže nehodláte do realizace bazénu na vaší zahradě investovat velkou porci času a hodně peněz, vyplatí se nadzemní bazény. Vyznačují se zejména kruhovým provedením, triviální a rychlou montáží či právě nízkou cenou. Zapomenout přitom nelze ani na jejich maximální pevnost a bytelnost.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.