Které bylinky proti chřipce si můžete vypěstovat i doma a jak proti chřipce působí

Mezi již standardní virová onemocnění se bohužel řadí chřipka. V současnosti se proti ní dá bojovat antibiotiky a různými jinými léky. Jako optimální se ale jeví kvalitní prevence. Tu mohou obstarat domácí bylinky, jež si pohodlně vypěstujete třeba za oknem, nebo na vlastní zahrádce. Mnozí lidé vůbec neví o tom, že existuje spousta bylinek, které dokážou tělo na chřipku připravit, a vy pak díky zvýšené imunitě nad touto nemocí pohodlně zvítězíte. Které bylinky to tedy jsou?

Šalvěj lékařská

Prvotřídním ryze přírodním prostředkem působícím proti chřipce je šalvěj lékařská. Na bolesti v krku je to doslova a do písmene bič. U šalvěje se objevují antibakteriální účinky, které se podobají antibiotickým vlastnostem. Okamžitou úlevu zajistí i žvýkání čerstvých lístku šalvěje. I obor virologie hovoří o tom, že šalvěj dokáže s chřipkou, angínou a podobnými onemocněními dokonale bojovat. Květináč se šalvějí můžete mít na okně klidně i po dobu celého roku.

Máta peprná

Výbornou volbou mezi bylinkami účinnými proti chřipce je i máta peprná. Ta nabízí velmi rychlý účinek v podobě ochlazení a pocitu pálení. Mátu je vhodné přidat do studené vody s citronem, nebo si z ní uvařit čaj. Můžete ji klidně i sušit, takže si čaj budete moci připravit kdykoli dle vaší potřeby. Na zahrádkách roste po celou sezonu a na nový rok po uplynutí mrazů se objevuje opět na stejném místě.

Šípková růže

magazínu o zdraví se dozvíte určitě také o šípkové růži mající taktéž vynikající účinky. Obsahuje velké množství vitamínu C a uplatňuje se i během hojení ran. Optimální je nálev, který vzniká smísením horké vody a šípkových květů. Připravit si tento nálev v domácích podmínkách není nijak výrazně náročné a zvládne to v podstatě úplně každý.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.