Jak probudit zvadlý kopr z obchodu. Čerstvý může zůstat i tři měsíce

Kopr

Milujete kopr? Aby ne, tato skvělá rostlina se hodí nejen do klasické koprové omáčky. Využít jej lze i v různých salátech a dalších pokrmech. Pěstování kopru není nijak složité, nicméně v současné době už to nepochybně na zahrádce nezvládneme. I proto se vyplatí koupit kopr v obchodě. V mnohých prodejnách nabízejí rostlinky přímo ve svazcích, takže můžete mít voňavý kopr čerstvý a výsledný pokrm může být o to lepší. Často se ale bohužel stává, že kopr koupený v supermarketu velmi rychle zvadne. Existuje ovšem trik, který této nepříjemnosti zabrání. My se na něj podíváme podrobněji v následujících řádcích.

Zavření kopru do sklenice

Ač se to zdá možná velmi jednoduché, kopr udržíte dlouhou dobu čerstvý jednoduše tak, že ho zavřete do sklenice. Fakticky nebudete potřebovat ani vodu. Rostlina dokáže vydržet v tomto prostředí velmi dlouhou dobu čerstvá. Pojďme se tedy podívat, jak byste měli postupovat. Nejde o nic složitého.

Kopr

Kopr: Foto Pixabay

Jak uchovat kopr čerstvý až tři měsíce?

Jak již bylo řečeno, postup není nijak náročný. Hned, jak si domů ze supermarketu přinesete čerstvý kopr, nakrájejte ho na 3 stejné části. Vezměte si čistou a suchou sklenici, kopr do ní vložte. Nádobu pevně uzavřete a následně vložte do ledničky. Kopr, který uskladníte tímto způsobem, vydrží klidně čerstvý i 3 měsíce. Použít ho přitom budete moci kdykoli, když ho zrovna v kuchyni budete potřebovat.    

Další způsoby uchování kopru

Existuje i spousta dalších alternativ uchování kopru. Klasiku představuje jeho zmrazení. Určitě byste ale neměli zmrazit kompletně celé trsy. Ideálně si rostlinu rozdělte na jednotlivé části a až poté zmrazte. Ideální je rozdělit před zamrazením kopr přímo na porce. Ty pak jednoduše použijete v případě potřeby a nic vám nezbude.       

Zdroje info: Autor, newsy.gotujmy, tojenapad.sk

Kopr: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.