Jak oživit zahradní posezení a okolí domu?

Stylové zahradní posezení a okolí domů vůbec patří mezi místa, která musí být stylová. Vy sami se tudy nejčastěji procházíte a logicky byste rádi žili v prostředí, které je hezké a originální. K tomu, aby se i z fádního zahradního posezení anebo obyčejné fasády domu stal prostor, který zaujme, přitom stačí málo. Kamenné a betonové obklady či imitace kamene dokážou doslova divy. Podívejme se tedy na možnosti, které se nám v tomto ohledu nabízejí…

Obklad Nepal Desert                                                                 Obklad Nepal Desert

Imitace kamene v posezení

Zahradní posezení je dnes nedílnou součástí každého zahradního prostoru. Pokud máte posezení spojené přímo s obytnými součástmi domu, můžete si klidně dovolit obložit jej klidně i kompletně za pomocí kamenného obkladu. Ryze přírodní vzhled třeba v šedém provedení se skvěle hodí k bílé fasádě. Pokud navíc bílou stěnu obložíte tímto šedým kamenem, rozhodně budete mít vyhráno i z pohledu celkového znečištění stěny. Na obkladech nepůjde vůbec nic vidět, zatím co bílá zeď by již byla znečištěná a vzhledově degradovaná.

Obklad Ecklusive Terracotta                                                               Obklad Ecklusive Terracotta

Fasádní kamenné obklady

I na fasádě mohou vypadat kamenné obklady perfektně. Rozhodně byste ale měli myslet předem na to, jakou barvu fasády k nim použijete. Mnohdy bohatě postačí i bílá, které lze kombinovat s jakýmikoli tmavými odstíny. Hezké jsou ale i fasády laděné dožluta kombinované s červenou barvou betonových imitací cihel. Obklady je ideální řešit v pruzích anebo jiných tvarových variacích, které budou k fasádě nejlépe sedět.

Obklad Mexicana Graphite                                                          Obklad Mexicana Graphite

I obložené ploty nabídnou skvělý vzhled

Chcete mít před domem originální plot? Pokud ano, pak volte obložení, které i ze všedního plotu učiní neotřelý a originální. Moc hezky vypadají především kamenné obklady, které připomínají kamenné zídky. Dokážou vytvořit jakousi imitaci retro stylu. Když se do takového plotu navíc vkusně zakomponuje kov či dřevo, tak není co řešit.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.