Grilování na dřevěném uhlí: Několik tipů na výbavu

Grilování

Léto je obdobím, které má většina z nás spojené především s grilováním. Příprava pokrmů tímto způsobem je naprosto skvělá, jelikož se jednak bavíte s přáteli a jednak připravujete něco, čím je zaručeně ohromíte. Ať už grilujete cokoli, určitě budete potřebovat specifické pomůcky. O obracečkách, různých pánvích a nástavcích se bavit nebudeme. Zaměříme se na specifické věci, bez nichž se většinou neobejdete při grilování na tradičních grilech s dřevěným uhlím.

Kvalitní grilovací uhlí jako samozřejmost

V první řadě se vyplatí zaměřit se na nákup grilovacího uhlí. To lze volit ve dvou variantách, a to buď klasice, nebo briketách. S briketami se mnohem lépe pracuje a víte, že budou žhnout relativně rovnoměrně. U klasického dřevěného uhlí různých velikostí to takto nefunguje. Je ovšem o něco málo levnější. Při výběru konkrétního balení určitě vsaďte na spolehlivého výrobce.

Grilovací brikety

Mít podpalovač se vyplatí

V každém případě. Rozžhnout dřevěné uhlí pouze prostřednictvím sirek je fakticky nemožné. Někdo alternativně řeší situaci tak, že nejprve rozdělá prostřednictvím dřeva menší oheň a až potom klade uhlí. Poměrně zdlouhavá záležitost. Rychlejší je použití horkovzdušné pistole. Ne všude ale máte připojení k elektrické síti. Hlavně na chatách a chalupách může zásuvka chybět. Výborné jsou proto pevné podpalovače na bázi pilin, slámy nebo dalších materiálů. Volit můžete přitom i podpalovače tekuté. Aktuálně na ně nabízí slevy Kosik.cz.Pevný podpalovač

Grilovací tácky jako cesta ke zdravějšímu grilování

Jasně, grilovací tácky nejsou nezbytností. Jenomže grilování na dřevěném uhlí určitě není tak čisté jako na elektřině a je otázkou, jak často čistíte grilovací plochu. Především u grilů na různých pronajatých chatách a chalupách se bez této aluminiové pomůcky neobejdeme. Nakoupit si grilovací tácky se slevou můžete třeba díky Slevonakup.cz.

Grilovací tácky

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.