Co udělat, aby orchidej rozkvetla? Pár triků, které mohou pomoci

Orchidej

Orchidej je nejkrásnější, když kvete. I když si svůj květ může udržet i celé měsíce, bohužel časem o své květy přijdou. Toto období, kdy orchidej nekvete, by měla být stále na dostatečném světle a zaléváme ji stejně, jako když kvetla. Nezapomínáme ani na hnojení, které je ale v omezeném množství. Pomůže rostlině lépe se vzpamatovat. Jak dlouho to bude trvat, může záviset i na vaší péči.

Odstřihnutí stonku

Stonek, na kterém rostly květy, je vhodné zastřihnout. Nejdříve jej uvolněte od kolíku, za který byl sponami připevněn a poté přistupte k samotnému stříhání. Používejte k tomu čisté nástroje. Pokud je stonek ještě zelený, stříhejte asi 2,5 cm nad prvním uzlem (vystouplé místo na stonku). Jestliže už stonek hnědne, bude třeba odstřihnout stonek až u základny rostliny. Pokud je stonek dvojitý, odstřihněte jeden 2,5 cm nad prvním uzlem pod nejnižším květem a druhý u základny rostliny.

Orchidej

Foto: Pixabay

Orchidej přihnojujte

Začněte svou rostlinu hnojit častěji. Pokud jste to po odkvětu dělali jednou za měsíc, můžete to nyní dělat jednou za čtrnáct dní. Můžete použít univerzální hnojivo pro pokojové rostliny, nebo přímo to, které je určené pro orchideje. Hnojivo podáváme v polovičním množství, než je obvyklé. Na orchidej je možné použít tak hnojiva na list.

Přeneste orchidej na noc

Orchidej miluje teplo. Pro růst přes den jsou ideální teploty 23 až 29 °C. V noci ale preferuje nižší teploty, podobně, jako my lidé. Pokud ji po odkvětu budete na noc dávat do místnosti, kde je teplota nižší, než ve dne (ideálně od 18 do 23 °C), pak jí můžete stimulovat k opětovnému kvetení. Nezapomeňte ale, že toto kvetení je pro rostlinu vyčerpávající, a tak nemůžete očekávat zázraky. Chvíli to potrvá.

Zdroje info:

https://www.thesill.com/blog/how-to-rebloom-orchids

https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/how-to-encourage-orchid-reblooming

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!