Činčila dokáže oživit dětský koutek na vaší zahradě

Zima se pomalu chýlí ke konci a vaše děti se určitě těší do svého zahradního koutku. Ten by měl nabídnout i letos opět nějakou tu inovaci. Naším tipem je nový výběh pro činčilu. Pokud o tomto zvířeti přemýšlíte, měli byste brát v potaz i fakt, že je třeba mu udělat opravdu kvalitní zázemí, a to se vším všudy. Podívejme se tedy na možnosti řešení koutku pro činčilu. Poradíme vám s veškerým vybavením a pochopitelně také s tím, kde jej koupit co možná nejvýhodněji.

Kvalitní klec jako základ bydlení

V první řadě byste se měli poohlédnout po kleci pro činčilu. Ve venkovním prostředí sice může trávit čas na trávníku, nicméně jedná se pouze o krátkodobé procházky. Mimo pobytu v ohradě se musí nacházet v kleci. Optimální je zakoupit klec, která bude vyrobená z plastu a doplněna kovovými mřížemi včetně poliček. Ty mohou být klidně vyrobeny ze dřeva. Činčila dřevěné komponenty hned tak nerozkouše.

Klec pro činčilu

Vybírejte prémiové krmivo

Velmi důležitý je výběr krmiva. Spoléhat na to, že si vaše činčila dá pouze zelenou trávu, by bylo mylné. Ideální je vybrat granulované seno anebo klasické krmení, které je určené přímo pro činčily. Pokud budete shánět vhodné krmivo, pak byste určitě neměli volit pouze podle ceny, ale především dle kvality. Výbornou volbou je značka Rosenlöcher, která se specializuje zejména na hlodavce a to nejlepší pro ně.

Krmivo pro činčilu

Kde pohodlně nakoupit

Nákup veškerého krmiva a všech zmiňovaných věcí pro činčilu můžete pohodlně realizovat na eshopu ZOO MIX Praha. Sehnat se zady dají veškeré chovatelské potřeby za velmi solidní ceny. Stačí jen vybrat tu správnou kategorii a můžete si vybírat třeba právě zmiňované prémiové krmivo. To je samozřejmě skladem, takže vám bude dodáno v co nejbližší možné době. Vše přitom realizujete z pohodlí vlastního domova.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.