Skalpel

Bez těchto nožů se při různých činnostech nejen na zahradě neobejdete

Aktuálně panuje zima a zahrada v podstatě leží ladem. Jde tedy o nejlepší čas pro přichystání správného nářadí a nástrojů. Určitě udělejte ve vaší dílně revizi a zjistěte, co vám chybí. Hodně důležitou roli hrají nejen při zahradních činnostech především řezací nástroje. Vybírat je možné ze spousty nejrůznějších variací. Pokud tápete a netušíte, jaké nože by ve vaší dílně neměly chybět, jste na správné adrese. Právě v tomto článku se na jejich nákup zaměříme mnohem podrobněji. Konkrétně dáme celkem 3 tipy na 3 druhy řezacích nástrojů.

Čepele v mnoha podobách

Nikdy nevíte, na co všechno budete řezné nástroje potřebovat. Určitě byste měli mít k dispozici různé čepele. Výbornou volbou jsou především ty odlamovací. Jejich velkou předností je fakt, že neustále řežete ostrým koncem. Když se ztupí, tak plát jednoduše odlomíte. Hodí se pro běžné řezání provázků či tenkého drátu. Volit lze ale i pevné čepele, případně keramické a plastové. Ty jsou optimální pro zpracování mnohých potravin.  

Skalpel

Začišťovací nástroje

Čas od času je zapotřebí upravit hrany, případně nějak jinak zahladit povrch určité věci. Po ruce byste měli mít specifický nástroj, s jehož pomocí se tato práce stane hračkou. Výbornou volbou je třeba škrabák. Zvolíte-li podobu s ergonomickou rukojetí, práce vám půjde skvěle od ruky. Vynikající jsou i podobné nástroje vybavené teleskopickým držákem. Dosáhnete s nimi i do míst, kde by se to jinak nepodařilo.

Maximálně ostré skalpely

Potřebujete odříznout bužírku, lino, dřevo nebo nějaký jiný pevnější materiál? Pak se nebojte použit skalpel. Tento maximálně ostrý nůž se hodí pro precizní a čistý řez. Volit lze skalpely v mnoha podobách. Typické jsou třeba nože s pevnými či výměnnými čepelemi. Důležitá je i volba čepele. Ta se standardně vyrábí ze dřeva, plastu či kovu. A kde takové nástroje sehnat? Za výhodné ceny jsou k dispozici v eshopu Techni-shop.cz.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *