Záplava květin: Pěstování fuchsií nemusí být náročné!

Fuchsie

Fuchsie je nádherná rostlina, která poskytuje velké množství drobných květů velice zajímavého tvaru. I když se jedná o poměrně náročné rostliny, když dodržíte několik podmínek, můžete se dočkat záplavy květů. Jedná se o květinky, které dříve naše babičky hojně pěstovaly. Potom se na ně nakrátko zapomnělo. V současné době zažívají znovu oblibu. Svým vzhledem totiž rozzáří chalupu i moderní domácnosti.

Vhodně zvolené stanoviště

Spoustu problémů vám ušetří, když hned na začátku najdete ideální místo pro pěstování fuchsií. To je v polostínu nebo na místě, kde panuje rozptýlené světlo. Zajímavostí je, že čím má fuchsie tmavší květy, tím více slunečního světla zvládne. Ideální je orientace na východ nebo na západ. V tomto případě platí, že stín je lepší, než přímé sluneční záření.

Fuchsie

Foto: Pixabay

Zazimování a letnění

Rostliny nejsou schopny zvládnout českou zimu, proto je třeba je před prvními mrazy schovat do místnosti s teplotou od 5 do 10 °C. Nezapomeňte ale na to, že fuchsie milují také letnění, takže je ven vyneseme co nejdříve je to možné. Čím dříve se to podaří, tím více květů budete mít. Vhodné období pro letnění začíná už na přelomu dubna a května. Dejte si ale pozor na mrazíky. To neznamená, že bychom měli rostliny schovávat dovnitř. Chraňte je geotextilií, pokud předpokládáte, že má mrznout.

Hnojení fuchsií

Vytvořit velké množství květů stojí fuchsii velké úsilí. A i když existuje spousta tipů na domácí způsoby hnojiva, v tomto případě se vyplatí pořídit speciální hnojivo na fuchsie. To totiž obsahuje přesně ty látky a živiny, které jsou zapotřebí. Hnojivo aplikujte podle návodu, obvykle je to až dvakrát týdně.

Zálivka tak akorát

Fuchsie potřebují vodu. Pokud ji mají málo, neprospívají, pokud jí mají příliš mnoho, může to způsobit jejich úhyn. V létě je třeba zalévat fuchsie opravdu vydatně. Jak na to? Podobně jako s orchidejemi! Květináč s fuchsiemi vezměte a namočte do nádoby s vodou. Nechte chvíli stát ve vodě a následně vyjměte. Květináč musí mít zespodu drenážní otvory, kterými přebytečná voda odteče pryč. Až se tak stane, můžete fuchsii vrátit na její stanoviště. To, že je čas zálivky zjistíte tak, že horní část substrátu prosychá.

Přesazování fuchsií

Fuchsie bychom měli každý rok na jaře přesazovat do čerstvého substrátu. Čas k přesazování je ideálně v březnu, maximálně pak do poloviny dubna.

Zdroj:

https://www.ireceptar.cz/zahrada/fuchsie-pestovani-30000525.html

https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-fuchsias/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!