Přineste si do domu domácí štěstí, lze ho pěstovat opravdu snadno

Soleirolii (Soleirolia) by si měl pořídit každý, kdo má v oblibě neobvyklé květiny, které mu navíc mohou přinést i něco navíc. Konkrétně o této krásce se traduje, že dokáže do domu přinést štěstí .a to se vám rozhodně může v letošním roce hodit.

V obchodech byste ji sehnali i pod názvem helxine a upoutá vás záplavou drobných, svěže zelných listů.

Co potřebuje ke své spokojenosti

Při pěstování soleirolie nezapomínejte především na pravidelné přesazování. Přistupujte k němu vždy, když kořeny začnou prorůstat odtokovým otvorem. Hodit se vám budou zejména širší a mělčí nádoby, na nichž soleirolie snadno vytvoří dojem již výše zmiňovaného bochánku nebo dokonce koule. Pro dokonalý dojem ji pak můžete i lehce dotvarovat nůžkami. Dbejte i na častou a hojnou zálivku, ovšem vyhněte se přemokření.

Foto: Pixabay

Jak soleirolii rozmnožit

Možná vás to překvapí, ale množí se velmi snadno. S řízky bohužel příliš nepochodíte. Potřebujete opravdu dlouhé větvičky, které položíte do květináče s vhodnou zeminou a zakryjete igelitovou fólií. Ale ani v tomto miniskleníčku není šance na ujmutí velká.

Ovšem hřížení s pomocí mateřské rostliny se podaří téměř vždy. Stačí do blízkosti květináče postavit jiný, výhonky do něj natáhnout a přichytit drátkem nebo jiným vhodným nástrojem. K zakořenění dojde zpravila do měsíce. Poté je možné malé soleirolie od mateřské rostliny oddělit a dá, pokračovat v jejich samostatném pěstování.

Získáte tak skvělý dárek pro někoho blízkého. Bude určitě vítaný, protože soleirolie jsou dnes v květinářstvích k vidění jen málo. Dýchá z nich však nostalgie starých časů a pohody, které není doma nikdy dost.

Zdroj: https://www.veselebydleni.cz/magazin/jak-pestovat-domaci-stesti

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)