Fytoterapie jako sázka na zapomenutou sílu bylin

Fytoterapeut – etymologii lze hledat v řeckých slovech fyton a therapeuein . Dříve šlo o bylinářství či využití léčivé síly rostlin. V současné terminologii však tímto stylem nazýváme lékaře, který je po všech stránkách hluboce přesvědčen o účinnosti a bezpečnosti všech používaných bylin, a využívá je zcela běžně k obnovení zdraví.

Kde fytoterapie pomáhá

Návštěvu fytoterapeuta lze doporučit opravdu při úplně každé nemoci. A hodí se také jako perfektní léčba doplňková či dokonce  souběžná. Právě díky fytoterapii lze přistoupit ke snížení podávané dávky farmak, a tím i minimalizaci všech možný a hojně zmiňovaných nežádoucích účinků. Jde rovněž o důležité kritérium kvality. Je-li vám působení bylin doporučováno jako jediná alternativa, pak zcela jistě nejednáte se seriózním odborníkem.

Levandulový olej

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jaká jsou úskalí fytoterapie?

Pacient by však měl mít vždy na paměti, že tento způsob terapie je obvykle o něco pomalejší než u konvenčních léků, jde totiž o to, že v nich nejsou účinné látky tak koncentrované. Tento efekt je nejvíce vidět u dlouhodobých onemocnění.

Může pomoci a stále ještě nabízí neobjevené možnosti

Naopak – při správném používání je to účinná metoda na vaší  dlouhé cestě a spletité vedoucí až k nalezení plnohodnotného a skutečného zdraví. Hodnotu fytoterapie pak významný způsobem navyšuje i možnost rozsáhlého a stále se vyvíjejícího preventivního využití. Nové objevy v tomto směru a další účinné látky jsou tedy jen otázkou krátkého času.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)